Pastorační rada farnosti Netín 23.10.2023

Zahájeno v 19 hodin ve farním sále Netín.

Poradu vedl: O.Jiří Kaňa, farář

Body k projednání navazují na zápis minulé porady:

* Farní den 28.9.2023 – poděkování dobrovolníkům z farnosti, hojná návštěva

Pro poděkování ministrantům využít v roce 2024 poutní kolotoče.

* Růženec po rodinách – během října, probíhá tradičně

* Dožínky a poděkování za úrodu – 1.10.2023 – poděkování dobrovolníkům z farnosti (hlavně výroba dožínkových kytiček – podařilo se je začít dělat už na farním dnu :)

* Misijní koláč – 22.10.2023 – poděkování dobrovolníkům z farnosti (hlavně za napečení koláčků i dalších dobrot)

* Červená středa – 29.11.2023 (den vzpomínky na pronásledované křesťany a další věřící v Boha) – nasvícen bude kostel Netín, ostatní obce farnosti o tom budou informovat místní

* Čtení z Bible proběhne tradičně v kostele už 1. a 2. 12. 2023

* V rámci čtení Bible se připraví (nakreslí a pak namnoží) vánoční pohlednice jako blahopřání naší farnosti do všech rodin našich obcí. Zástupci PRF si to domluví v jednotlivých obcích a nabídnou přitom do rodin i betlémské světlo z kostela.

* Adventní koncert bude v kostele 10.12.2023 – poděkování za sponzoring Nadaci Františka L-Podstatského

* Vánoční jarmark u kostela – 3.adventní neděle 17.12.2023 na podporu hospicové péče

* Betlémské světlo – od 23.12.2023.

* Roráty budou 16.12.2023 v 7:00 hod a po nich pro děti snídaně na faře – prosíme o zajištění.

* Vánoční koncert chrámového sboru bude 29.12.2023 v 17 hod. na poděkování všem, kdo jakkoli podporují naši farnost.

* Návrh O.Jiřího využít tradice netínských 1.sobot k většímu zapojení seniorů našeho děkanátu, kteří by se zde scházeli jako hlavní skupina k modlitbě za dar víry a její uchování pro děti a vnoučata. V případě souhlasu i kněží děkanátu by se připravil rozpis sobot, kazatelů a témat.

* Úklid fary: domluveno, že si každá skupina uklidí po sobě to hlavní (nádobí apod.), O.Jiří zkusí domluvit rozšíření úklidových skupin kostela a poprosí o kontrolu úklidu i na faře

* Víc dbát na ohlášky:

1) zestručnit čtení po mši svaté 2) natisknout víc menších vydání pro rozebrání domů

* Zapisování úmyslů na mše svaté 2024 začne tradičně 1.11.2023.

* Betlémáři – po pandemii zkusí obnovit vánoční výstavu, navrženo umístit ji do márnice nebo i do stodoly.

* V neděli 24.12. budou 2 mše svaté! Ranní v 8:00 bude adventní a večer v 21:00 bude „půlnoční“.

* Tříkrálová sbírka – děkujeme všem dobrovolníkům i dárcům!

* Biřmování 2025 – příprava bude společná pro všechny tři farnosti (VM, Netín, Bory) a začne v pátek 3.11. na faře ve Velkém Meziříčí. Účastnit se mohou i starší farníci a dosud nepokřtění.

* Výzva Otce biskupa ke sjednocení liturgických postojů při mši svaté. Obdobně jako ve farnosti VM připraví O.Jiří komentář ke mši svaté a při některé mši svaté se farníci seznámí s bližším vysvětlením liturgických úkonů a postojů.

* Připraví se přehledný kalendář akcí o adventu a vánocích v naší farností 2023

* Hlavní pouť bude 18.8.2024, bude to půlkulaté výročí. Chceme pozvat Otce biskupa Zdeňka Wasserbauera z Prahy, rodáka ze Sázavy u Žďáru – domlouvá O. Jaroslav Mrňa

* Příští porada PRF Netín bude 6.1.2024 po mši svaté na faře v Netíně.

S požehnáním a poděkováním zakončil Otec Jiří